Snelle aanleg N470 Berkel en Rodenrijs mogelijk door besluit provincie

Gemeente Berkel en Rodenrijs, 3 oktober 2000

Na jaren van discussie legt Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland het tracé van de N470 in het streekplan definitief vast. De onafhankelijke commissie voor de Milieu Effect Rapportage en de Raad van State hebben zich positief uitgesproken over de besluitvorming van de N470. Ook blijkt het merendeel van bewoners en belangenverenigingen het gekozen tracé te steunen, zo toont de inspraak. Vele hieruit voortvloeiende suggesties over inpassing van de weg zijn positief beoordeeld en worden verwerkt in het landschapsplan N470. Provinciale Staten stellen het besluit definitief vast op 8 november 2000. De aanleg van de N470 begint in 2001 en de weg moet in 2005 gereed zijn. Het is van groot belang dat met de komst van de N470 het locale wegennet van Pijnacker en Berkel en Rodenrijs wordt ontlast en het nieuwe bedrijventerrein Polder Oudeland wordt ontsloten.

Overkapping tunnel

Vanaf de Doenkade doorsnijdt de N470 Zuid met een tunnel het bebouwingslint van Berkel en Rodenrijs ter hoogte van de Rodenrijseweg en de Zuidersingel. De omwonenden van deze tunnel hebben zich in 1998 richting provincie bezorgd getoond over deze ingreep. Vooral de hoeveelheid geluid- en stankhinder baarde de bewoners zorgen. In het milieu-effectrapport voor de N470 zijn geluidsbelasting en inpassing nauwkeurig onderzocht. Daarom heeft de stuurgroep besloten de tunnel over een lengte van 80 meter te overkappen. Hiermee wordt veel hinder weggenomen. Architecten werken aan een mooi ontwerp voor een overdekte tunnel.

Vervolgprocedure

Het streekplan komt nog ter visie te liggen en voor hen die eerder bezwaar maakten, is nog beroep mogelijk bij de Raad van State. Nadere informatie leest u hierover binnenkort in Raad en Daad. De gemeente is nu bezig met het opstellen van het bestemmingsplan. De gedetailleerde inpassing, inclusief architectonische ontwerpen en geluidsvoorzieningen worden in dit gemeentelijke bestemmingsplan vastgesteld.

Bron: via Nieuwsbank (ingekort)

home...