Witte de Withstraat Rotterdam mogelijk autoluw wegens 'stoere' weggebruikers

Redactie, september 2018

Het CDA in Rotterdam heeft het college gevraagd om te kijken naar de mogelijkheid om de populaire Witte de Withstraat autoluw te maken. Raadslid Danielle Knieriem: "Zowel ondernemers als bezoekers hebben veel overlast van zogenaamde "stoere" weggebruikers: mensen die in grote auto's of op de motor onnodig hard de straat doorrijden en dat meerdere malen op een avond. Niet alleen zitten bezoekers hierdoor onnodig in de uitlaatgassen van filerijdende auto's, ook houden de weggebruikers geen rekening met de vele voetgangers en fietsers in de straat. Dit zorgt -zeker in de latere avonduren- voor onveilige situaties."

Verkeersplan

Het CDA vindt dat bij een horeca- en uitgaansgebied als de Witte de Withstraat een passend verkeersplan hoort. Knieriem heeft de wethouder daarom gevraagd om maatregelen te treffen die de veiligheid van de straat ten goede komen. "Volgens mij is de oplossing simpel, deze vorm van overlast is tegen te gaan door het autoluw maken van de Witte de Withstraat," aldus Knieriem. Het CDA is niet de enige die deze mening heeft, uit eerdere berichten blijkt dat ook de ondernemers uit de straat en bewoners voorstander zijn van een autovrije Witte de Withstraat.

Vooral op vrijdag- en zaterdagavond produceren de auto's veel lawaai. Jongens rijden met hun gehuurde BMW of Mercedes met veel herrie door de straat, met de muziek hard aan of met brullende motoren. Een deel van de bewoners van de straat klaagt ook over de toenemende overlast van het uitgaanspubliek. Het is één van de meest levendige plaatsen van Rotterdam. Vorig jaar werden er in de straat grote plantenbakken geplaatst, om terreuraanslagen met auto's te voorkomen.

Bronnen:

Algemeen dagblad, RTV Rijnmond, CDA Rotterdam