Robots spelen muziek in de museum Speelklok (Utrecht)

redactie, oktober 2018

De ene man bespeelt een accordeon en zijn collega drumt dat het een lieve lust is. Tot zover niets vreemds; beide muzikanten zijn echter poppen, of robots liever. Samen met vele andere muzikale soortgenoten vermaken ze de bezoekers van het Utrechtse Museum Speelklok, in de nieuwe tentoonstelling 'Robots love Music!'. Het is allemaal te zien tot en met maart 2019.

"Onze hele tentoonstelling stelt eigenlijk die vraag: raakt de muziek van een robot je, of kan dat alleen bij een mens?", zegt Ebelin Boswinkel van Museum Speelklok op Nieuws030. In de expositie komen voorbeelden voor van computers en robots die zelfs al hun eigen muziek componeren, aan de hand van ingevoerde data, maar toch: de apparaten componeren nieuwe muziek.

Robots Love Music is een schitterende expositie, eentje die al lange tijd op het wensenlijstje stond van het Museum Speelklok, zegt directeur Marian van Dijk. Want het museum is al sinds zijn bestaan een ode aan de zelfspelende muziekinstrumente zoals straat- en dansorgels, speeldozen, klokken en muziekautomaten. De voorlopers van robots, kun je wel zeggen.

Interactief

De tentoonstelling als geheel heeft een hoog interactief karakter. Bezoekers mogen bijvoorbeeld tekenen (er zijn ook enkele tekenrobots present) en zelf muziek maken. Neem gerust de drumstokken ter hand en doe een jamsessie met de drumrobot.

Jong en ouder kunnen daardoor veel plezier beleven aan deze energieke tentoonstelling. Robots love Music! is zonder twijfel een van de vrolijkste exposities van dit jaar. Mede dankzij de 250 robots van Chriet Titulaer, die verspreid over de hele expositie te zien zijn. Ze zijn niet allemaal even muzikaal, maar door hun uiterlijk raken die je zeer zeker, schrijft De Digitale Kunstkrant.

Bronnen:

Museum Speelklok, Nieuws030, Digitale Kunstkrant