Extra geluidsmetingen Texelse en Bredase evenementen

redactie, mei 2017

In diverse gemeentes worden extra maatregelen genomen tegen geluidhinder bij evenementen. Zo komt er vanaf volgend jaar in Breda een permanent systeem op het Chasséveld en Breepark om het geluid bij evenementen te meten. In Texel heeft het college tienduizend euro vrijgemaakt voor extra geluidsmetingen.

Passend

De extra metingen in Texel gebeuren naar aanleiding van klachten en raadsvragen van vorig jaar over geluidsoverlast, staat in de Texelse Courant. Toen trok met name het geluid van SunBeats op het strand bij paal 17 de aandacht. Dat droeg vorig jaar tot ver over het eiland. Vanuit de politiek werd vorig jaar onder meer de vraag opgeworpen of evenementen die ernstige geluidsoverlast veroorzaken wel passend zijn binnen de Texelprincipes en de kernwaarden van het eiland. De vraag was onder meer of dergelijke evenementen voor een vergunning in aanmerking zouden moeten komen.

Directe waarschuwing

In Breda laat de gemeente nu bij grote evenementen iemand rondrijden in een wagen die steekproefgewijs (of na klachten van omwonenden) geluidmetingen doet. Vervolgens wordt er bij een te hoog geluidniveau contact opgenomen met de organisatie. "Met het nieuwe systeem hoeft er geen wagen rond te rijden en kunnen de metingen van afstand permanent gemonitord en geregistreerd worden. Bij een overschrijding wordt direct de organisatie gewaarschuwd. Maar de organisatie kan zelf ook meekijken en zelf snel ingrijpen," aldus wethouder Adank in BN De Stem. Mocht de organisatie van de waarschuwingen negeren dan kan er een boete volgen.

Betrokkenen - zoals omwonenden, ondernemers en organisatoren - vonden dat ze te weinig waren gehoord. Er waren wel gesprekken met hen geweest maar ze vonden dat er te weinig met hun opmerkingen was gedaan in de nota. Adank trok zich die kritiek aan en beloofde nogmaals het gesprek aan te gaan.

Bronnen: BN De Stem, Texelse Courant