Vergunning dancefestival Outdoor Stereo in gevaar zonder maatregelen

redactie, januari 2017

Het dance-evenement Outdoor Stereo in Hoorn heeft volgens de Regionale Uitvoerings Dienst vorig jaar zomer en ook de twee jaar daarvoor de geluidsnormen fors overschreden. De organisator is daarover op de dag zelf meermalen aangesproken zonder iets gedaan te hebben. Daarvoor heeft het inmiddels ook een officiële aanschrijving binnen van de gemeente. De gemeente hoopt het evenement hiermee te dwingen het rustiger aan te doen. De vergunning staat inmiddels op het spel, schrijft het Noordhollandsch Dagblad.

Metingen

Toen de organisatoren afgelopen jaar tijdens het evenement werd aangesproken op de geluidmeting waaruit bleek er duidelijk en fors te veel geluid was, beloofde zij verbetering. Latere metingen wezen uit dat er nog steeds te veel geluid was.

Inregelen

Organisator Rob van der Molen zegt in het Noordhollandsch Dagblad dat er bij de festivals vooral in het begin altijd meer geluid is, omdat de installatie dan nog afgesteld moet worden. "In het begin ga je er altijd wel iets overheen. Bij de volgende editie gaan we het anders aanpakken. Bij dit soort festivals is de windrichting altijd een cruciale factor. Maar er zijn wel trucjes waardoor je, ook wanneer de wind richting de bebouwing staat, toch geluidsoverlast kan voorkomen. Daar gaan we aan werken."

Bron: Noordhollandsch Dagblad