Hilversummers protesteren in Den Haag tegen snerpend booggeluid treinen

redactie, oktober 2016

Wethouder Nicolien van Vroonhoven-Kok (CDA), ambtenaren en diverse omwonenden van het spoor in Hilversum vinden dat de minister nu eindelijk eens een eind moet maken aan het oorverdovende geluid dat de treinen veroorzaken rondom het station. Ze worden er knettergek en zelfs ziek van. Dat was de boodschap van de Hilversummers die in oktober naar Den Haag zijn gestapt: zorg dat het booggeluid stopt. Dat schrijven RTV Noord-Holland en Hilversums Nieuws.

"Mensen zijn hierom verhuisd", zegt Patrick Weening van bewonersvereniging OSP in Hilversums Nieuws. "Bewoners hebben gewoon ontzettend last van dat geluid, dat ook vaak 's nachts te horen is. In de zomer, als je buiten zit, moet je stoppen met praten als de trein voorbij komt. Gemeente en ProRail wijzen naar elkaar."

Het zogenoemde booggeluid is het gevolg van een te krap aangelegde bocht. Tot nog toe hebben de protesten van de omwonenden bij ProRail niks uitgehaald, omdat de spoorbeheerder er volgens de wet niks aan hoeft te doen. Daarom worden de pijlen nu gericht op het ministerie van Infrastructuur en Milieu. Probleem is volgens Weening dat hier geen beleid voor is. "Dat is er bijvoorbeeld wel als er geluidsoverlast zou zijn op een rangeerterrein."

Bronnen: Hilversums Nieuws, RTV Noord-Holland, afbeelding Nicolien van Vroonhoven-Kok: Wikipedia