Forse steiging klachten vliegvelden Zuid-Limburg

redactie, januari 2016

Het aantal klachten over geluidsoverlast van Maastricht Aachen Airport (MAA) is vorig jaar met ruim een derde toegenomen. Dat blijkt uit een overzicht van het klachtenbureau Luchtverkeer. In totaal kwamen er in 2015 iets meer dan duizend klachten meer binnen dan een jaar eerder, schrijft RTV Maastricht. Ook over het vliegveld Bierset bij Eijsden is het aantal klachten fors toegenomen.

Lesvluchten

Bij MAA gaat het vooral om overlast door lesvluchten (een toename van 1719, ofwel 456 procent). Over overlast klaagden 279 mensen 3879 kerer.
Over Bierset klaagden 67 mensen 3068 keer. Veel overlast werd ook in de nachtelijke uren ervaren: 2329 klachten over herrie tussen 23:00 en 06:00 uur, aldus Dichtbij.nl

AWACS

Het aantal klachten over onder meer herrie en stankoverlast door de NAVO-radarvliegtuigen AWACS boven Zuid-Limburg is vorig jaar met 83 procent toegenomen in vergelijking met het jaar daarvoor. Opgemerkt moet worden dat in 2014 de start- en landingsbaan van het AWACS-vliegveld Geilenkirchen, werd gerenoveerd en er veel minder gevlogen werd. Maar ook in vergelijking met 2013 nam het aantal klachten fors toe. Opvallend is dat in vergelijking met 2013 het aantal vliegbewegingen vorig jaar met 4 procent is afgenomen.

 

Bronnen: Dichtbij.nl, RTV Maastricht