Geluidsoverlast door Combitunnel spoor/weg Nijverdal

Redactie januari 2015

Bewoners bij de nieuwe Salland-Twentetunnel in Nijverdal hebben zowel Rijkswaterstaat, ProRail als de gemeente Hellendoorn aansprakelijk gesteld voor de aantasting van hun woongenot en de schade aan hun huizen als gevolg van de uitvoering van het Combiplan. In het Combiplan liggen de N35 en de spoorlijn Almelo-Zwille deels samen in één tunnel. Sinds de treinen vanaf 2013 door de Salland-Twentetunnel rijden, hebben de aanwonenden last van een laagfrequent geluid en trillingen, zo schrijft de Twentsche Courant Tubantia. Dat lawaai klinkt volgens hen als een aanstormende metro. De trillingen veroorzaken onder meer scheuren in de muren en het plafond.

Tegenstrijdige onderzoeken

Een onderzoeksbureau heeft vorig jaar in opdracht van ProRail en Rijkswaterstaat metingen verricht naar het daadwerkelijke trillings- en geluidsniveau in de woningen. Daarbij is geconstateerd dat de klachten van de bewoners grotendeels terecht waren. In een vervolgonderzoek, dat door hetzelfde bureau werd uitgevoerd, werden die eerdere uitkomsten echter weer ontkracht.

'Niet verrassend'

En dat laatste is niet echt verrassend vindt bewoonster Annelies Scholten: "De eerste keer is er bij ons allen binnen gemeten, de tweede keer alleen buiten...". De woordvoerster geeft aan dat de aanwonenden zich 'niet serieus genomen voelen' door ProRail, Rijkswaterstaat en de gemeente. Daarom hebben de bewoners nu zelf opdracht gegeven aan een gerenommeerd bureau voor het opstellen van een deskundig tegenrapport.

Bron: Tubantia, foto Rijkswaterstaat