|
Ontwerp actieplannen rijksoverheid vastgesteld Rijksoverheid, 12 juli 2013 De Staatssecretaris van Infrastructuur en Milieu heeft bekend gemaakt dat zij het ontwerp van de Actieplannen omgevingslawaai van rijkswegen, drukbereden spoorwegen en Schiphol heeft vastgesteld. Waarom deze ontwerpactieplannen? Elke vijf jaar maakt in Nederland het rijk geluidsbelastingkaarten en actieplannen voor de rijkswegen, de drukbereden spoorwegen en de luchthaven Schiphol. De tweede tranche van het opstellen van geluidsbelastingkaarten en actieplannen is nu aan de orde. In 2012 zijn de geluidsbelastingkaarten vastgesteld. Op basis daarvan is nu het ontwerp vastgesteld van de Actieplannen omgevingslawaai van deze bronnen voor de komende planperiode. In de ontwerpactieplannen wordt een overzicht gegeven van de effecten van de maatregelen die de afgelopen vijf jaar zijn getroffen om het geluid afkomstig van deze bronnen te beheersen. Verder wordt een vooruitblik gegeven van de maatregelen die in de periode 2013 – 2018 naar verwachting aan de orde zijn om overschrijdingen van een gekozen plandrempel te voorkomen of te beperken. De ontwerpactieplannen liggen 12 juli tot en met 22 augustus 2013 ter inzage. Niet voor concrete maatregelen De Actieplannen omgevingslawaai zijn niet bedoeld - volgens de publicatie van de rijksoverheid - om heel concrete maatregelen op specifieke locaties te benoemen. Daarvoor gelden afzonderlijke projectbesluiten die te zijner tijd zullen worden genomen, en waarop u dan uw zienswijze kunt geven en beroep kunt instellen. De actieplannen zijn bedoeld om het beleid en de effecten van de verwachte maatregelen op landelijke schaal te beschrijven. Highlights Door de redactie, 1 augustus De actieplannen bevatten na een snelle blik alleen het reeds lopende beleid. Hieronder enkele highlights. Schiphol (door de redactie) Het actieplan Schiphol bevat een overzicht van de activiteiten vanuit de Alderstafel. Er is een verschilkaart opgenomen voor het jaar 2006 en 2011. Daaruit blijkt dat de Lden rond Schiphol lokaal is toegenomen. Op grotere afstanden is de Lden afgenomen.
Spoor Het actieplan spoor laat zien wat er de afgelopen jaren is bereikt voor de vermindering van de geluidproductie, door stillere treinen, stillere bovenbouw en meer geluidsschermen. Hieronder een figuur met het aandeel stil materieel.
Rijkswegen In het actieplan voor de rijkswegen wordt ingegaan op de afname van het aantal geluidbelaste woningen, zoals aangegeven in onderstaande tabel. Tabel 3.3 Vergelijking van aantal woningen
(inclusief de woningen in agglomeraties) in geluidsklassen voor
De belangrijkste oorzaken van de afname van de geluidsbelasting zijn:
| ||||||||||||||||||||||||
| footer | ||||||||||||||||||||||||