FIFA twijfelt over Zuid-Afrikaanse herrietoeter

Nieuwsbericht FCUpdate.nl, 18 juni 2009

Bron: SafariNow.comDe FIFA is weer volop in dicussie over de vuvuzela, de traditionele herrietoeter uit Zuid-Afrika. Televisiestations klagen steen en been over het kabaal van de toeter tijdens de wedstrijden om de Confederations Cup. Supporters blazen er de hele wedstrijd op en de commentatoren kunnen zich nauwelijks verstaanbaar maken.

FIFA-voorzitter Sepp Blatter heeft aangekondigd dat hij de klachten zal bespreken met de organisatie. Vorig jaar nam de wereldvoetbalbond nog een duidelijk besluit door toestemming te geven aan het gebruik van de vuvuzela bij de Confederations Cup en ook het WK van volgend jaar. De oorverdovend harde toeters zijn voor de Zuid-Afrikanen een wezenlijk onderdeel van de voetbalvreugde.

"Ik zou zo gauw niet weten hoe we het moeten stoppen", zei Blatter. "We zijn hier in Afrika en niet in Europa. Hier is herrie, energie, ritme, muziek. We zullen ons een beetje moeten aanpassen."

Bron: Website FCUpdate.nl

home...