Gemeente Utrecht sluit Sloopbedrijf

Gemeente Utrecht,  6 februari 2003

Sloopbedrijf Bontrop aan de Makassarstraat in Lombok moet binnen een week de bedrijfsactiviteiten beëindigen. De gemeente sluit het sloopbedrijf omdat de onderneming ernstige overlast veroorzaakt voor omwonenden. Bovendien beschikt Bontrop niet over de vereiste milieuvergunningen en zijn bedrijfsactiviteiten op deze schaal aan de Makassarstraat niet toegestaan.

In het najaar van 2002 waren klachten van omwonenden voor de gemeente aanleiding om het bedrijf te inspecteren. Omwonenden klaagden over lawaai van apparaten waarmee metaal wordt bewerkt. Daarnaast meldden ze stankoverlast als gevolg van het verbranden van afval en stationair draaiende motoren. De aanwezigheid van de onderneming in de aangetroffen omvang was de gemeente niet bekend. De gevaarlijke situatie die werd veroorzaakt door onder andere losstaande gasflessen en ondeugdelijke electriciteitsbedrading, is na de eerste inspectie direct beëindigd in samenwerking met brandweer, politie en de Remu. De bestuursdwang die nu aan het bedrijf wordt opgelegd, is bedoeld om de illegale situatie in z'n geheel op te heffen. Bontrop is verplicht om na het beëindigen van de bedrijfsactiviteiten binnen twee maanden het bedrijfsterrein te ontruimen.

Op het terrein van de firma Bontrop was in het verleden een houtbewerkingsbedrijf gevestigd. Beperkte bedrijvigheid, zoals een kantoor aan huis of een kleine winkel is wel toegestaan. De sloopactiviteiten die de firma Bontrop ontplooit, zijn volgens de Algemene Leefmilieuverordening verboden. Omwonenden zijn van de bestuursdwang schriftelijk op de hoogte gesteld.

Bron: website gemeente Utrecht, www.utrecht.nl

home...