De Sloelijn ontsluit het industriële havengebied bij Vlissingen-Oost door middel van een goederenspoorlijn die aansluit op het reguliere spoor Vlissingen-Roosendaal. De ministers van Verkeer en Waterstaat en VROM hebben in april 2002 een principebesluit genomen voor het verleggen van de huidige Sloelijn. De bedoeling is dat de nieuwe lijn in 2006 in gebruik wordt genomen. Het verleggen van de huidige Sloelijn heeft consequenties voor bewoners van de gemeente Goes. Daarom informeren wij u hierbij over de stand van zaken en over de inspraakmogelijkheden.
Initiatiefnemer van het project is Prorail. Dat is de eigenaar van het spoor en een dochter van het ministerie van Verkeer en Waterstaat. Prorail wil de Sloelijn verleggen om meerdere problemen op te lossen:
Om de gevolgen (bijvoorbeeld geluids- en trillinghinder) van het verleggen van de Sloelijn in kaart te brengen werd al in 1999 in opdracht van Prorail een Milieu Effect Rapport (MER) gemaakt. Op basis van deze rapportage moeten maatregelen tegen de effecten worden bepaald.
Recenter zijn drie studies die nu ter inzage liggen:
In bovenstaande studies is rekening gehouden met de eventuele komst van de Westerschelde Container Terminal. De WCT zal voor een flinke toename van het treinverkeer op de Sloelijn zorgen, waardoor bijvoorbeeld intensievere geluidswerende maatregelen moeten worden getroffen. De Gemeente Goes is bij de Raad van State in beroep gegaan tegen de aanpassing van het streekplan om de WCT mogelijk te maken, omdat zij een garantie wil van de Provincie dat zij maatregelen treft tegen negatieve effecten van de WCT op Goes. De Sloelijn moet overigens ook verlegd worden als de WCT niet doorgaat, maar dan kan volstaan worden met minder vergaande maatregelen tegen bijvoorbeeld geluid- en trillingsoverlast.
De gemeente Goes moet voor eind augustus een definitief standpunt bepalen en dit aan de ministers (V&W en VROM) kenbaar maken. Waar de gemeente Goes zich in ieder geval niet in kan vinden zijn de nu voorgestelde maatregelen om geluidshinder tegen te gaan. De gemeente vindt deze maatregelen te beperkt. Er lopen nog enkele onderzoeken die hopelijk inzicht geven in andere, betere mogelijkheden. Bovendien is de uitspraak van de Raad van State inzake de WCT nog niet bekend. Deze wordt in de tweede helft van juli verwacht.
Bezwaren van de Gemeente Goes op de voorgestelde maatregelen (met name geluidsschermen) spitsen zich toe op een viertal punten:
Op dinsdag 17 juni heeft Prorail in Goes een informatiemarkt voor inwoners van Goes gehouden.
Tot en met 28 juli liggen de stukken over de Sloelijn (Ontwerp-Tracebesluit Sloelijn, Ontwerp-Planbeschrijving Havenspoorlijn Sloegebied, Ontwerp-Planbeschrijving Zeeuwse lijn, akoestisch onderzoek Goes) ter inzage. Op deze drie studies is tot en met 29 juli inspraak mogelijk bij het inspraakpunt van het Ministerie van Verkeer & Waterstaat, Postbus 30316, 2500 GH Den Haag.
De Gemeente Goes verneemt graag de mening van haar inwoners alvorens een definitief standpunt te bepalen.
Bron: website gemeente Goes, www.goes.nl